Zahájení školního roku 2024/2025

V pondělí 2. září 2024 byl zahájen nový školní rok 2024/2025. Díky příznivému počasí jsme mohli k zahájení školního roku využít prostranství před budovou 2. stupně. Kromě žáků a zaměstnanců školy byli přítomni rodiče a prarodiče zejména žáků 1. tříd a přivítali jsme rovněž starostu města Oslavany pana Víta Aldorfa a místostarostu pana Ing. Svatopluka Staňka. Na úvod vystoupila ředitelka Mgr. Chrástová, která všechny přítomné přivítala a řekla základní informace. Základní školu v Oslavanech bude letos navštěvovat 472 žáků. Na 1. stupni je 270 žáků rozdělených do 13 tříd a v 8 třídách 2. stupně je celkem 202 žáků. Do školy nadále chodí děti nejen z Oslavan a Padochova, ale také z okolních obcí, především z Nové Vsi, Čučic, Biskoupek, Neslovic, Ivančic a Zbýšova. Starosta, místostarosta přivítali 65 prvňáčků, kteří v tento slavnostní den zasedli poprvé do školních lavic. Prvňáčky přivítali tradičně také žáci 9. tříd, kteří dětem předali pamětní keramické medaile jako upomínku na jejich první školní den. Ve všech ročnících probíhá výuka podle školního vzdělávacího programu Naše škola. Našim cíle bude všestranně rozvíjet u všech žáků jejich schopnosti, dovednosti a návyky. Žákům nabídneme kvalitní základní vzdělávání, které jim zaručí nezbytné předpoklady pro studium na střední škole a dobře je připraví pro jejich další život. I nadále má v učebním plánu školy velký prostor výuka informatiky, cizích jazyků, dopravní výchovy, praktických činností. Celý rok budeme se žáky připravovat a realizovat různé projekty. Budeme dále rozvíjet spolupráci s rodiči, s místními školkami a školskými zařízeními, našimi partnery a dalšími organizacemi. Výuku ve škole bude zajišťovat 36 učitelů, 16 asistentek pedagoga, o provoz školy se bude starat 8 správních zaměstnanců a stravování zajišťuje 9 pracovníků školní jídelny. V průběhu minulého školního roku jsme se ve spolupráci se zřizovatelem zaměřili na rekonstrukci školní tělocvičny s novým PU povrchem, osvětlením a obložením stěn, opravu střechy nad tělocvičnou, doplnění vybavení včetně interaktivních velkoformátových LCD v učebnách informatiky. Pokračovala postupná modernizace kabinetů, kanceláře a ředitelny. Chtěli bychom rovněž pokračovat v modernizaci vybavení učeben a kabinetů. Školní rok 2024/2025 má opět náročné cíle a přináší nové úkoly. Věříme, že díky profesionálnímu přístupu všech zaměstnanců školy, zájmu zřizovatele školy Města Oslavany a spolupráce našich partnerů se vše podaří dobře a bez problémů zvládnout. Spoléháme přitom samozřejmě na spolupráci ze strany rodičů a na podporu našich příznivců a spolupracovníků.