Škola Rytmu s MgA. Pavlem Břízou

Pavel je absolventem brněnské JAMU, obor bicí nástroje. Od roku 2003 působí v ZUŠ Jaroslava Kvapila v Brně. Jako hráč aktivně vystupuje v mnoha hudebních formacích, např. Petr Bende, nebo Burma Jones. Ve studiu se jako bubeník podílel například na několika albech Karla Gotta. Bicí nástroje jsou jeho celoživotní volbou a naplněním.
V jednotlivých částech vystoupení byly děti zábavnou formou seznámeny s historií bicích nástrojů a jejich využitím zejména v moderní hudbě. To vše bylo doplněno poutavým výkladem a ukázkami napříč žánry připravenými speciálně pro tyto hodiny. Děti se během koncertu seznámily se základy teorie a tvorby rytmů na bicí nástroje. Někteří stateční žáci si dokonce opravdovou hru na bicí nástroje vyzkoušeli.